poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Strona głównaCiekawostkiKiedy Najlepiej Bierze Szczupak? Jak złowić szczupaka?

Kiedy Najlepiej Bierze Szczupak? Jak złowić szczupaka?

Wędkarstwo jest formą sztuki, która wymaga pewnej wiedzy i praktyki. Ryby mają swoje własne, niepowtarzalne sposoby zachowania. Będziesz miał większe szanse na złowienie ryby, jeśli będziesz wiedział, jakie one są. Jakie są Twoje cele, jeśli chodzi o złowienie dobrego szczupaka? Dzisiaj powiemy Ci kiedy szczupaki są optymalne do zacięcia i zjedzenia.

Ustal, kiedy szczupaki są najbardziej aktywne. O każdej porze dnia i nocy możesz spodziewać się złowienia szczupaka. Wielu ludzi nie może spędzać całego swojego czasu nad wodą i nie zawsze ma to sens finansowy. Warto dać szczupakowi odpocząć na rzecz innych ryb, które dobrze biorą w obecnych warunkach, nawet jeśli jestem wielkim fanem tego gatunku. Staram się jak najlepiej wykorzystać czas, który dał nam Posejdon nad wodą.

Jak złowić szczupaka

Kiedy należy wybrać się na szczupaka?

Aby spotkać się ze szczupakiem, trzeba być nad wodą wtedy, kiedy trudno jest go złowić, odpoczywać lub szukać innych gatunków. Złowienie szczupaka nigdy nie jest niemożliwe, dlatego używamy sformułowania „szanse” jako szczególnego wyjątku. Nigdy też nie będziesz miał brań, które są w 100% pewne.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces, powinieneś wykonać następujące czynności:

  • Miejsca przebywania szczupaka są łatwe do odkrycia.
  • Mała dostępność pokarmu nie ma wpływu na ich dietę.
  • Dobre wyniki są gwarantowane, jeśli spełnione są dwa z tych warunków. Należy również pamiętać, że dobre żerowanie szczupaka nie gwarantuje dobrego połowu! Nawet jeśli szczupaki dobrze żerują, powinieneś martwić się o ich złowienie tylko wtedy, gdy jest to dla ciebie najwygodniejsze.

Jaka pora dnia jest najlepsza na połów szczupaka? Wybieraj dni ze stałym odczytem ciśnienia.

Ważne jest, aby podczas połowu szczupaka zwracać uwagę na rytm przyrody. Gdy ciśnienie powietrza waha się o około 1000 hPa w ciągu kilku dni, drapieżnik jest znacznie bardziej pobudzony. Jeśli jednak planujemy dłuższą wyprawę wędkarską, warto wcześniej sprawdzić, jaka jest pogoda. Najlepszy okres na zbieranie dużych okazów przypada na drugi lub trzeci dzień deszczu lub tuż przed zmianą atmosfery i zbliżaniem się frontu chłodnego.

łowienie szczupaka

Warunki połowu

Jest kilka aspektów, które przyczyniają się do udanej wyprawy wędkarskiej, takich jak pogoda. Szczupaki są bardziej aktywne, gdy barometr znajduje się na poziomie 1000 hPa lub nieco wyższym. Gdy ciśnienie wędkarskie jest stałe i utrzymuje się na tym samym poziomie przez kilka dni, ryby chętniej biorą na przynętę. Najlepszym sposobem postępowania jest unikanie jazdy samochodem, jeśli barometr zaczyna wariować.

Dopóki ciśnienie jest stałe, pogoda również powinna się utrzymywać. Większe szanse na wygraną mamy w przypadku deszczu, jeśli przez dłuższy czas świeci słońce. W porze deszczowej szczupaki są najbardziej aktywne, dlatego wolę łowić pierwszego lub drugiego dnia. Kilka dni oczekiwania jest lepsze, gdy na zewnątrz jest ciepło, a najlepsze wyniki osiąga się tuż przed nadejściem zimnego frontu.

Wszystko zależy od pory dnia, w której szczupaki żerują!

Jaka pora dnia jest najlepsza na połów szczupaka? W dni o stałej pogodzie, zwłaszcza gdy pada deszcz, od maja do października. Jednak, bazując na dotychczasowych doświadczeniach, odpowiednia pora dnia może również pomóc w osiągnięciu celu. Na początek należy pamiętać, że wiosną szczupaki są bardziej żarłoczne niż zimą. W maju z tego powodu żerowanie może trwać cały dzień.

Z upływem czasu godziny przechodzą w późne popołudnie, wieczór, a w końcu wschód słońca. Wszystko sprowadza się do pory roku. Pod koniec sezonu lepiej jest polować wieczorem lub o świcie. Oznacza to, że spędzisz dużo czasu nad wodą i będziesz walczył z jednym z największych polskich drapieżników.

O której porze dnia?
Ponieważ słońce (lub księżyc) wschodzi i zachodzi o określonej porze dnia, jesteśmy w stanie określić, ile światła odbija się od wody. Kiedy jest więcej światła dziennego, żerowanie szczupaka przesuwa się na godziny poranne, wieczorne i nocne, zgodnie z ogólną zasadą.

Zmierzch i zachód, to najlepszy czas na połów szczupaka. Lubią one zmierzch, kiedy jezioro lub rzeka są spokojne. Są to najlepsze warunki do polowania na szczupaki. W dni, kiedy słońce jest na niebie i niebo jest czyste, uważnie obserwuj przejście z dnia w noc.

Najgorszy czas na łowienie szczupaków to dzień. Ironia polega na tym, że jest to również pora roku, w której odnosimy największe sukcesy w połowach szczupaka. Nic nie możesz na to poradzić, tak to już u nas jest.

Warunki pogodowe, takie jak silny wiatr, chmury lub deszcz, są idealne do osiągnięcia najlepszych wyników w ciągu dnia. Przy wszystkich tych warunkach pogodowych woda jest ciemniejsza, co ułatwia szczupakom poszukiwanie pożywienia.

Brak wiatru i chmur zapewnia doskonałą widoczność pod wodą, a szczupaki wolą unikać polowania w takich warunkach, co zwykle przekłada się na lepsze wyniki wędkarza. Jeśli chcesz coś złowić, będzie to o wiele trudniejsze.

Szczupak w nocy

W oczach polskich wędkarzy szczupak nie jest rybą nocną, ale oni się tym nie przejmują…
Czy szczupak ma nocne zwyczaje? Jak najbardziej! W nocy żre znacznie lepiej niż w dzień (zwłaszcza gdy jest „jasny” dzień, a w nocy księżyc w pełni lub blisko pełni). Ostatecznie wszystko sprowadza się, jak zawsze, do widoczności pod wodą. Jeśli nigdy nie miałeś okazji łowić szczupaków w nocy, teraz jest na to czas. Najlepiej w jedną z „jasnych” i „ciepłych” nocy lata. Miesiące zimowe, takie jak jesień, są najlepszym czasem na popołudniowe połowy.


Aloes to wspaniała roślina, sprawdź ciekawostki o aloesie.

Sprawdź również:

Popularne:

Kiedy Najlepiej Bierze Szczupak? Jak złowić szczupaka?Wędkarstwo jest formą sztuki, która wymaga pewnej wiedzy i praktyki. Ryby mają swoje własne, niepowtarzalne sposoby zachowania. Będziesz miał większe szanse na złowienie ryby, jeśli będziesz wiedział, jakie one są. Jakie są Twoje cele, jeśli chodzi o złowienie dobrego szczupaka? Dzisiaj powiemy Ci kiedy...